Úvod  |  VOP  |  Najčastejšie kladené otázky  |  TECH-LIT s. r. o.  |  armaturysk.sk  |  KTL

ABS- Abbeiz Spray- žrút starých náterov

 

Bez mechanickej metódy sa nezaobídete
Aj keď máme pre vás oveľa jednoduchší spôsob, bez metódy brúsenia sa podľa nás nedá zaobísť. Aby bol výsledok práce perfektný, ručné brúsenie sa hodí vždy, keď sa objaví plocha alebo záhyb, ktorý je potrebné dôkladne opracovať. Na druhej strane zvoliť na odstránenie náteru iba brúsenie je veľmi namáhavé a zdĺhavé. Veľmi problematická je však i práca s teplovzdušnou pištoľou. Tu je potrebná veľká miera citu a šikovnosti, keď musíte dosiahnuť rozpustenie náteru, ale zároveň sa musíte vyvarovať poškodeniu povrchu. Ani po veľkom úsilí a snahe sa však vrstva neodstráni úplne a bude potrebné dobrusovanie. 

Ako na staré nátery rýchlo a jednoducho
Predstavujeme vám odstraňovač farieb, lakov a tmelov v spreji ABS na odstraňovanie starých náterov z rôznych povrchov – z kovov, železa, hliníka, medi, liatiny, dreva, skla, keramiky, betónu a hladkých povrchov. Sprejové vyhotovenie umožňuje veľmi ľahkú a používateľsky prívetivú aplikáciu jednoduchým nástrekom. Na samotné nanášanie nepotrebujete žiadny ďalší doplnkový sortiment. Odstraňovač má veľmi silné rozpúšťacie vlastnosti a jeho pôsobenie je účinné a rýchle. Vďaka penovej konzistencii je možné použiť odstraňovač i v zvislých polohách – nástrek drží koncentrovane na jednom mieste, nesteká ani nekvapká. Čas pôsobenia závisí od kvality a veku náteru určeného na odstránenie, pri produkte ABS je to spravidla 15 – 20 minút. Po aplikácii odstraňovača dochádza k narušeniu povrchu, ktoré spôsobuje napučanie a vizuálnu zmenu štruktúry náteru. Náter je potom vďaka tomu ľahko odstrániteľný.

Odstraňovač ABS – Abbeiz Spray skrýva ešte jednu veľkú výhodu – neobsahuje vosk, a preto je vhodný na odstraňovanie náterov i z nasiakavých podkladov. Vosky totiž ľahko prenikajú do pórov nasiakavých ošetrovaných plôch, a keďže sa nedajú spoľahlivo odstrániť, zhoršujú priľnavosť a zasychanie nového náteru..

Kde všade sa dá ABS využiť
Jednoducho by sa dalo povedať, že odstraňovač v spreji ABS – Abbeiz Spray využijete všade, kde potrebujete rýchlo a dokonale odstrániť farby a laky, dokáže však pomôcť i s odstránením zvyškov lepidiel, škárovacej hmoty či tmelov. Hravo si poradí aj s rôznymi typmi farieb – kladivkovou, syntetickou, acetónovou i akrylátovou. Je ideálne využiteľný na všetky typy kovových materiálov, pretože nie je voči nim agresívny a nespôsobuje koróziu. Zvýšenú pozornosť venujte plastom a lakovaným povrchom – v týchto prípadoch vždy urobte skúšku na najmenej viditeľnom mieste, kde overíte zlučiteľnosť odstraňovača s ošetrovaným povrchom.


ABS dokonale narúša povrchy pôvodných náterov – ich následné odstránenie je tak veľmi jednoduché
Renovácia starej truhly si vyžiadala odstránenie pôvodného náteru
Pretože nebolo možné farbu iba zoškriabať, prišla na rad jemná kefa a opláchnutie vodou

 

Ako sprej používať
Pred aplikáciou je nutné sprejom dôkladne potriasť a potom môžete ihneď nanášať v optimálnej vzdialenosti, odporúčame asi 20 cm. Nasleduje najdôležitejšia fáza – pôsobenie. Odstraňovač nechajte pôsobiť dostatočne dlho, aby došlo k narušeniu povrchu. Odporúčame 15 – 20 minút, počas ktorých začne náter viditeľne meniť svoju štruktúru a stane sa ľahko odstrániteľným. Po uplynutí času pôsobenia môžete farbu/tmel/lak zoškriabať škrabkou, prípadne odstrániť pomocou vhodného príslušenstva, a to podľa charakteru povrchu. Po odstránení pôvodného náteru je potrebné povrch dočistiť, a to najčastejšie opláchnutím vodou a kefou. Pred ďalším nanesením novej vrstvy je nutné povrchy dôkladne odmastiť, prípadne prebrúsiť.
 
Je dôležité upozorniť na skutočnosť, že odstraňovače obsahujú prchavé látky, a preto sa s nimi nesmie pracovať pri vyšších teplotách ani na slnku, pretože sa tým znižuje ich účinnosť. Sprej aplikujte vždy v tieni a pri teplotách 15 – 25 °C (pri nižších teplotách sa čas pôsobenia predlžuje).
 
Pri odstraňovaní starých náterov hlavne vytrvajte. Možno sa vám ich nepodarí odstrániť hneď na prvý pokus, ale po opätovnej aplikácii nakoniec povolí každý náter.

 

Spolupracujeme

Výber zo spoločností, s ktorými spolupracujeme

 
 
 

Prepnúť do verzie pre tablet / PC
Úvod  |  Prehlásenie o zachovaní mlčanlivosti, ochrana osobných údajov  |  Copyright a právne podmienky používania stránok

TECH-LIT SK s.r.o., priemyselná chémia, lepidlá, odmasťovače, elektródy

Spoločnosť TECH-LIT SK s.r.o. zastupuje na slovenskom trhu nemeckú spoločnosť TECHNOLIT GmbH, ktorá má viac ako 30-ročnú tradíciu na európskom trhu. V našom predajnom sortimente nájdete výrobky určené do oblasti opravárstva, údržby a výroby.

2016 © TECHLIT s r.o. dizajn REMOEX CZ a.s. | programovanie MagicHouse s.r.o.
Niektoré mená, logá, dizajn, titulky, slová alebo slovné spojenia použité na týchto www. stránkach môžu byť alebo sú registrovanými ochrannými známkami, servisnými značkami alebo obchodnými menami príslušných vlastníkov.

Táto stránka využíva cookies, kvôli lepšiemu prechádzaniu webovej stránky. Tým, že tieto stránky ďalej prezeráte, súhlasíte s ich používaním. Viac informácií získate tu..

V poriadku