Úvod  |  VOP  |  Najčastejšie kladené otázky  |  TECH-LIT s. r. o.  |  armaturysk.sk  |  KTL

Zaostrené na WL-50 – 5 v 1

WL-50: Čo je zač?
WL-50 je ideálny mazací olej, ktorý je možné použiť v širokom spektre odvetví i využití. Je obľúbený predovšetkým vďaka svojim vlastnostiam aj univerzálnosti. A čo viac, vďaka obsahu mandľového oleja zanecháva príjemnú vôňu. Kombinácia týchto vlastností robí z WL-50 nevyhnutnú súčasť každej dobre vybavenej dielne. S jedným sprejom šetríte čas, skladovacie priestory, svoju peňaženku i životnosť elektrosúčiastok a iných komponentov. 

Pomáhal aj pri povodniach
WL-50 sa vyznamenal i pri povodniach, keď ho použili pracovníci ČEZu: „V roku 2013 sme výrobok WL-50 ocenili predovšetkým pri likvidácii škôd po povodniach, a to hlavne pre výbornú schopnosť dostať vodu z elektrozariadení v kombinácii s čistením a následnou konzerváciou. Tiež oceňujeme rýchlosť dodania a prednostnú komunikáciu v danej zložitej situácii.“ Majstri tkáči z Technolenu zase o WL-50 hovoria: „Rýchlym použitím nám umožní zabrániť zaseknutiu a následnému zadreniu súčiastok na neprístupných miestach stroja.“

Rozpustí hrdzu
Sám som bol zvedavý, či WL-50 skutočne pomáha likvidovať hrdzu, a v mnohom nám tak uľahčiť prácu. Túto vlastnosť som odskúšal na zhrdzavenom závite doslova so „zamrznutou“ maticou. Povolenie matice sa zdalo takmer nemožné. Použil som teda WL-50 a premiestnil sa k dielenskému zveráku. Pomocou stranového kľúča s okom som začal maticu povoľovať. Ako po masle to rozhodne nešlo, ale z výsledku som bol milo prekvapený. Vďaka WL-50, ktorý sa dostal medzi spoj, som dokázal maticu povoliť. A čo viac – dráha závitu bola zbavená nežiaducej hrdze.


Odpudzuje vlhkosť

A ako je to so schopnosťou WL-50, pokiaľ ide o zbavovanie sa vlhkosti? Pravda alebo lož?
Otestoval som! Na celú akciu mi poslúžila para z rýchlovarnej kanvice a číre sklo. Keď som nechal číre sklo viditeľne zahmliť parou, nastriekal som WL-50 na kovový povrch. Následne som dve číre sklá priložené k sebe priblížil k WLk-50 a čakal som, čo sa bude diať. WL-50 začal vzlínať a zároveň paru likvidovať. Došlo mi, že je to práve vzlínavosť, ktorá si bez problémov poradí so zbavením sa vlhkosti.

 

Čistí a maže
WL-50 neobsahuje silikóny, teflón ani živicu, takže sa na namazané predmety a mechanizmy nelepí prach. Vďaka tomu sa využíva v lisovniach na konzerváciu foriem. Na nepríjemné škrípanie či vŕzganie pántov či matíc už môžete tiež zabudnúť. WL-50 spoľahlivo premaže všetky strojové súčasti, skrutkové a kĺbové spoje, bowdeny, guľôčkové výsuvy, kovové časti zbraní a loveckých pomôcok, valčekové ložiská dopravných pásov a ďalšie miesta vyžadujúce si pravidelné mazanie.

 

Vzlína
Vzlínavosť WL-50 priamo súvisí so zbavovaním sa vlhkosti. Túto vlastnosť som odskúšal na zhrdzavenej skrutke, ktorú som sčasti na niekoľko hodín ponoril do WL-50. WL-50 začal postupom času viditeľne vzlínať.
 

Spolupracujeme

Výber zo spoločností, s ktorými spolupracujeme

 
 
 

Prepnúť do verzie pre tablet / PC
Úvod  |  Prehlásenie o zachovaní mlčanlivosti, ochrana osobných údajov  |  Copyright a právne podmienky používania stránok

TECH-LIT SK s.r.o., priemyselná chémia, lepidlá, odmasťovače, elektródy

Spoločnosť TECH-LIT SK s.r.o. zastupuje na slovenskom trhu nemeckú spoločnosť TECHNOLIT GmbH, ktorá má viac ako 30-ročnú tradíciu na európskom trhu. V našom predajnom sortimente nájdete výrobky určené do oblasti opravárstva, údržby a výroby.

2016 © TECHLIT s r.o. dizajn REMOEX CZ a.s. | programovanie MagicHouse s.r.o.
Niektoré mená, logá, dizajn, titulky, slová alebo slovné spojenia použité na týchto www. stránkach môžu byť alebo sú registrovanými ochrannými známkami, servisnými značkami alebo obchodnými menami príslušných vlastníkov.

Táto stránka využíva cookies, kvôli lepšiemu prechádzaniu webovej stránky. Tým, že tieto stránky ďalej prezeráte, súhlasíte s ich používaním. Viac informácií získate tu..

V poriadku